KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15618176
*
nr 1561 8176
Håkan Engström
(1908-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Fiskare på Mallorca". Olja på duk, 45x32 cm, yttermått inklusive ram: 63x50 cm
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 september 2023
kl 19:42:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/8 18:45:13
1
600 kr
4/9 19:01:02
2
300 kr
4/9 19:01:02
1
350 kr (Budbetjänt)
4/9 19:29:09
2
400 kr
4/9 19:29:09
1
450 kr (Budbetjänt)
4/9 19:29:13
2
600 kr
4/9 19:29:13
1
600 kr (Budbetjänt)
4/9 19:29:15
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Håkan Engström
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Läs mer om HÃ¥kan Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: håkan engström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Håkan Engström
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om HÃ¥kan Engström
nr 1561 8176
Håkan Engström
(1908-1987), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Fiskare på Mallorca". Olja på duk, 45x32 cm, yttermått inklusive ram: 63x50 cm
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 september 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/8 18:45:13 | 1 | 600 kr |
4/9 19:01:02 | 2 | 300 kr |
4/9 19:01:02 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
4/9 19:29:09 | 2 | 400 kr |
4/9 19:29:09 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
4/9 19:29:13 | 2 | 600 kr |
4/9 19:29:13 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
4/9 19:29:15 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Håkan Engström
HÃ¥kan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .Läs mer om HÃ¥kan Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: håkan engström olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37